تبلیغات
قرآن - فراماسونری
ان الدین عند الله الاسلام

 

فراماسونری و صهیونیزم

اسفند ماه 1389

پژوهشگر : رضا خسروانی

دبیر: سید مهدی گتمیریان

 

مقدمه

صهیونیزم ، اسرائیل ،‌فراماسونری ، نظم نوین جهانی و..... موضوعاتی هستند كه این روزها زیاد درباره شان می شنویم. درباره همه شایعاتی وجود دارند كه در میان عوام رایج اند ولی تقریباً شناختی كلی از  آن در اذهان عموم هست. در این مقاله سعی شده موضوع ، علمی و دقیق بررسی شده و با منابع  مستحكم و بدون پرداختن به شایعات ، نگاشته شود.

در ابتدا تصمیم گرفتم در مقاله اول ،‌به فراماسونری بپردازیم و پرونده آن را ، كه كلیدی ترین و پرحاشیه ترین موضوع ماست ببندم.

 

فراماسونری

فراماسونری به عنوان تشكیلاتی منسجم ، مرموز و در هم پیوسته با مراكز جهانی قدرت پدیده ایست كه از قرن هجدهم به بعد ، گام به گام با نفوذ دولت های استعماری در جهان و در لوای شعارهای نوع دوستانه و برابر خواهانه به سازمانی جهانی مبدل شده است. همواره پیوند نزدیكی با صهیونیزم داشته و یاور  آن بوده است. این سازمان با نفوذ در رسانه ها و مكاتب فكری مختلف در بیان بسیار اعضاء و. زیادی پیدا كرده و طرفدار دارد.

 

تاریخچه

فراماسونری « freemasonery» به معنای بنای آزاد است. پس از سقوط امپراطوری روم شهرها   از بین رفتند و به صورت دهكده هایی كوچك درآمدند. ولی در قرن 11 میلادی ، كم كم شهرهای جدیدی در اطراف كلیساها و صومعه ها به وجود آمدند. این رو در قرن وسطی صنعت معماری از اهمیت ویژه ای بهره مند شد. معماران به دلیل بهره برداری از توجه قدرتمندان به این صنعت آن را به همه یاد نمی دادند  و اسرار و رموز آن را از دیگران مخفی می ساختند. به تدریج با گسترش مسیحیت و تسلط كلیسا كاتولیك ، آنها به سراسر اروپا سفر كردند وبا ساخت كلیسا ها و صومعه ها ،‌به گسترش این صنعت كمك كردند. آنها برای تعلیم و تعلم معماری و تدریس هندسه ( كه كسی جز خودشان از این علوم آگاه نبود) . انجمن هایی تشكیل دادند . به محل های دیدار یكدیگر لژ می گفتند. یكدیگر را برادر می نامیدند و برای ارتباط با یكدیگر از نماد  هایی مانند هرم ، پرگارو گونیا استفاده می كردند. زمان گذشت و با آغاز انقلاب صنعتی ، فراماسونر های قدیم از بین رفتند و این سازمان دست حكام و سیاست مداران افتاد. زیرا در اواخر قرن 116 م كار شهر سازی تقریباً به اتمام رسیده بود و حالا اعضای فرماسونری بورژوواها ، پروتستان ها و از همه بیشتر یهودیان بودند. بورژواها دهقانانی بودند كه به شهر آمده و زندگی  شهری در پیش گرفته بودند و با بازشدن راه های تجاری ، به خصوص به كشف آمریكا ، بورژواها تبدیل به رقبای باری اشراف و سیاستمداران شدند. اما چون اصل و نسب و تربیت اشرافی نداشتند. از شخصیت و حیثیت سیاسی مناسب آن زمان برخوردار نبودند. كم كم نویسندگان ،‌هنرمندان ، سیاست مداران و ایدئولوژیست ها وارد فراماسونری شدند و ازقرن  17 به بعد ، فراماسونری به محلی برای بحث های عقیدتی ،‌سیاسی ،‌اجتماعی ، ادبی و هنری تبدیل شد. از تجمع این افراد كه همه به جمع نوخاسته( بورژوازی) تعلق داشتند  یك خط مشخص فكری و یك ایدئولوژی مشخص فكری ایجاد شد كه تمام ویژگی های اومانیسم ( انسان مداری) را دارا بود. سپس محققان و نویسندگان ماسون ،‌برای مشروعیت بخشی به آیین خود ، به تاریخ سازی دست زدند. عده ای آن را به زمان حضرت آدم و حوا منتسب ساخته و عده ای آن را به انجمن بنایان معبد سلیمان نسبت دادند. یا مثلاً نوح ، بنیانگذار فراماسونری بعد از طوفان است و زرتشت رهبر فراماسون های آسیا است. سپس این مكتب ، در انگلستان نفوذ بسیار پیدا كرد و تقریباً تمام پارلمان انگلیس ماسونی شد و لژ بزرگ لندن در سال 1717 افتتاح شد و مركز رسمی ماسونی در جهان شد.

 

روش های گسترش فراماسونری

1-  فراماسونری به هر جامعه ، كشور و فرهنگی وارد می شد ، اشتراكاتی با ان پیدا كرد یا از نود اشتراكاتی با عقاید و فرهنگ مردم می ساخت . مثلاً در مصر با ماسون بودن فراعنه ، در ایران با ماسون بودن سید جمال الدین اسد آبادی ، در هند با نفوذ در بودا و....

2- هالیوود و سینما ( البته بیشتر والت دیسنی) این دو ركن بزرگ سینمای جهان در دست ماسون ها ، ( هالیوود) بیشتر در دست یهودیان است. و عقاید خود را با این صنایع گسترش مید هند.

 

عقاید ماسون ها

عقاید ماسونی :

1-  حذف كامل دین و خدا  ( سكولاریزم) این گروه وجود هر نیروی ماورایی را رد می كند و تعلق بشری را از همه چیز برتر می داند . مادی گرایان یا متریالیست  ،‌از این دسته اند.

2- با وجود حذف و دین و اصول آن . از حذف خدا به عنوان خالق سرباز زدند و آن را به نفع تمدن  بشری نگه دانستند.

 

تاریخ نوین فراماسونری در جهان

فراماسونری در ایران به دلیل گستردگی بسیار بحث ( شاید حدود 5 و6 صفحه كامل ) و زیادی مطلب ، از حوصله بحث ما خارج است و به نفوذ آن در تاریخ اروپا و آمریكا می پردازیم. در آغاز قرن 17 با پیروزی انقلاب اولیوركرامول و ساختن جمهوری در انگلستان ، شروع به پخش تفكرات ضد ماسونی كرد . بنابراین به قتل رسید و انقلابش منحل شد. رهبران انقلاب فرانسه تماماً فراماسونر بودند ( متسیكو ) ژان ژالی « روسر» ( ولادمیر) ماسون بودند انقلاب آمریكا را هم ماسون ها رهبری می كردند. « بنجامین فرانكلین » یكی از فراماسون های بلند مرتبه در تاریخ آمریكاست. جرج واشنگتن هم كه یكی از رهبران بزرگ فراماسونری در دنیاست سیمون بولیوار، آزاد كننده ونزولا مبلّغ فراماسونری در آمریكای لاتین بود. در میان دانشمندان و نویسندگان نوبلیست هم به قدری ماسون ها زیادند كه انسان به شك می افتد. مجسمه آزادی آمریكا ساخته از روی یكی از نمادهای فراماسونری اسن كه زن بیوه نام دارد. از سال 1870 تا 1920 جمهوری سوم فرانسه برقرار بود این ،‌باوری را ماسون ها بعد از زوال ناپلئون تاسیس كردند و آن را رهبری نمودند.

كتاب سایه ها ، كتاب پنجم ، فراماسونری
طبقه بندی: پژوهش ها، 
نگارش در تاریخ یکشنبه 25 اردیبهشت 1390 توسط reza khosravany | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
لوگوی دوستان

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :قالب وبلاگ
لوگوی سه گوش