تبلیغات
قرآن - ادواردو آنیلی، مرگی بی پاسخ
ان الدین عند الله الاسلام

"ادواردو آنیلی" که متاثر از انقلاب اسلامی ایران، مسلمان و شیعه شد؛ پس از  پی بردن به ارزش های دین اسلام، دین خود یعنی مسیحیت را ترک و به اسلام روی آورد. وی پس از تغییر دینش اسم کوچک خود را از "آنیلی" به "مهدی" تغییر داد البته قبل از ان که وی مذهب خود را شیع کند اسم "هشام عزیز" را انتخاب کرده بود و برای همین در مکاتبات همان اسم "هشام عزیز" را استفاده می کرد ولی بعد از تشیع خود را "مهدی آنیلی" نامید و بر صدا زدن وی با این نام حساسیت بالایی داشت .

 

 وی تنها پسر و وارث سناتور و میلیاردر ایتالیایی "جیانی آنیلی" (زاده ۱۲ مارس ۱۹۲۱، درگذشته ۲۴ ژانویه ۲۰۰۳) بود که در سال ۱۳۷۹ به طرز مشکوکی کشته شد،و با وجود مدارک و شواهد زیاد مبنی بر قتل وی به دلیل تغییر دینش، با این حال طبق نظر دادگاه علت مرگ خودکشی اعلام شد.

1.1زندگی :

ادواردو آنیلی در ۶ ژوئن ۱۹۵۴ در نیویورک به دنیا آمد.

او تحصیلات مقدماتی را در ایتالیا و سپس در کالج آتلانتیک در ولز در کشور بریتانیا گذراند. پس از آن در رشته ادیان و فلسفه شرق از دانشگاه پرینستون آمریکا با درجه دکترا فارغ‌التحصیل شد.

1.2خانواده آنیلی :

پدرش سناتور جیانی آنیلی ثروتمند ایتالیایی و مالک کارخانجات اتومبیل سازی فیات، فراری، لامبورگینی، لانچیا، آلفارمو، ایویکو، به همراه چندین کارخانه تولید قطعات صنعتی، چند بانک خصوصی، شرکتهای طراحی مد و لباس، روزنامه‌های پر تیراژ لاستامپا و کوریره دلاسرا، باشگاه اتومبیل‌رانی فراری و باشگاه فوتبال یوونتوس بود. افزون بر این‌ها چندین شرکت ساختمان‌سازی، راه‌سازی، تولید لوازم پزشکی و بالگردسازی هم وجود دارد که خانواده آنیلی جزء سهام‌داران اصلی آن‌ها می‌باشند. از این رو این خانواده را یکی از اشرافیان بزرگ ایتالیا می توان محسوب کرد .

چگونگی آشنایی وی با اسلام و در ادامه تغیر دین از مسیحیت به اسلام :

ادواردو شرح مسلمان شدنش را چنین می‌گوید:

« در نیویورک که بودم یک روز در کتابخانه قدم می‌زدم و کتاب‌ ها را نگاه می‌کردم چشمم افتاد به قرآن. کنجکاو شدم که ببینم در قرآن چه چیزی آمده‌است. آن را برداشتم و شروع کردم به ورق زدن و آیاتش را به انگلیسی خواندم، احساس کردم که این کلمات، کلماتی نورانی است و نمی‌تواند گفته بشر باشد. خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم، آن را امانت گرفتم و بیشتر مطالعه کردم و احساس کردم که آن را می‌فهمم و قبول دارم. »

ادواردو بعد از این قضیه به یک مرکز اسلامی در نیویورک مراجعه می‌کند و درخواستش مبنی بر این‌که می‌خواهد مسلمان شود را مطرح می‌کند. آن‌ها هم نام «هشام عزیز» را برای وی انتخاب می‌کنند.

1.3تشیع (شیعه شدن) :

نخستین آشنایی وی با تشیع و انقلاب اسلامی ایران از طریق یکی از مصاحبه‌های دکتر محمد حسن قدیری ابیانه (رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در ایتالیا بین سالهای ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۱) از طریق تلویزیون ایتالیا بوده‌است و پس از آن برای دیدار با وی به سفارت مراجعه می‌کند و پیوند دوستی بین آن‌ها ایجاد می‌شود.

دکتر قدیری در مورد نخستین ملاقاتش با ادواردو می‌گوید:

«بعد از یک میزگرد مطبوعاتی که برگزار کردیم -به عنوان رایزن مطبوعاتی سفارت ایران-، یک روز یکشنبه در حالی که من در اقامت‌گاه سفارت بودم، دربان سفارت گفت که یک جوان ایتالیایی آمده و می‌خواهد شما را ببیند. من هم گفتم اگر می‌شود به او بگویید فردا برای ملاقات بیایند. ولی بعد از لحظاتی دربان سفارت دوباره زنگ زد که این جوان می‌گوید "خدا هر در بسته‌ای را می‌گشاید." من هم گفتم در را باز کنند و خودم هم رفتم به استقبال‌اش. جوان قد بلند لاغری بود که با یک موتور گازی کهنه آمده بود و خودش را ادواردو آنیلی معرفی کرد. من بدون این‌که انتظار جواب مثبتی از او داشته باشم، از او پرسیدم که شما با خانوادهٔ آنیلی معروف، نسبتی دارید و او گفت که من پسرش هستم. »

و زمانی که فخرالدین حجازی در سال ۱۳۵۹ به ایتالیا سفر می‌کند و با ادواردو آشنا می‌شود، از او می‌خواهد که یک بار دیگر تشرف خویش را به تشیع اعلام نماید. سپس فخرالدین حجازی نام "مهدی" را برای او انتخاب می‌کند. او در مکاتبات خود از نام "هشام عزیز" که سال‌ها از آن استفاده کرده بود، استفاده می‌کرد و در مکالمات خود با دوستان ایرانیش از نام "مهدی" بهره می‌گرفت.

ادواردو همواره به دنبال این بود که دوستان و بستگانش را با اسلام آشنا کند. به دعوت او دوستش، لوکا گائتانی لاواتلی(مسلمان و شیعه، فرزند یکی از بزرگ‌ترین و معروفترین تولید کنندگان شراب در ایتالیا که به معروف (سلطان شراب) است بود که در سال ۱۳۸۶ کشته شد.پدر وی مالک کارخانه بزرگ و قدیمی تولید مشروبات الکلی به نام مونتالچینو می‌باشد. کارخانه‌ای که اینک بدست برادرش جلاسیو اداره می‌شود.) نیز به اسلام روی آورد و مسلمان شد. او مدتی در ایتالیا منزوی بود و در یک آپارتمان در شهر رم زندگی می‌کرد.

2.3 ایران :

او چند بار به ایران سفر کرده و با روح‌الله خمینی و سیدعلی خامنه‌ای دیدار کرده و به زیارت علی ابن موسی رضا، امام هشتم شیعیان رفت .

1.4 مرگ :

۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰ (۲۴ آبان ۱۳۷۹) جسد ادواردو در زیر پل «ژنرال فرانکو رومانو» پیدا شد، ظاهر قضیه نشان ‌داده می شد که وی از روی پل به پائین پرت شده ‌است.

1.5 دو مرگ مشکوک و شبیه به یکدیگر :

زمانی ادواردو از طرف شبکه یک تلویزیون ایتالیا مسئول تهیه یک فیلم مستند در مورد ایران شده بود. ادواردو با اعمال نفوذ خود توانسته بود مجوز ساخت چنین برنامه مستندی را بگیرد. او خود مسئولیت ساخت مستند را بر عهده گرفت تا مستندی متفاوت و مبتنی بر حقایق جنگ و ایران بسازد. فیلمی که بعداً از تلویزیون پخش شد و سپس ادواردو خود در یک میزگرد تلویزیونی پس از نمایش فیلم مستند به میزگردی نشست. در این میزگرد آقای ایگورمن خبرنگار لااستامپا که بار ها به ایران آمده بود شرکت کرد. فیلمی که تا کنون موفق به بدست آوردن آن نشده بودیم.

در این سفر ادواردو، دوست خود لوکا گائتانو لاواتللی را با خود به ایران آورد. لوکا در این سفر به عنوان فیلمبردار به ایران آمده بود.

در این سفر ادواردو به قدیری ابیانه گفت که با لوکا در مورد اسلام صحبت کرده و او را تا مرز اسلام آورده است اما نتوانسته است او را مسلمان کند اما بر این باور بود که یک اشاره برای به اسلام روی آوردن او کافی بود و از قدیری می خواهد که با لوکا صحبت کند. قدیری ابیانه نیز به مدت حدود دو ساعت با لوکا در هتل آزادی (اوین) به تنهایی صحبت می‌کند. جلسه‌ای که منجر به اسلام آوردن وی و پذیرش تشیع می‌شود.

سپس به اتفاق هم به منزل حضرت آیت الله سید علی گلپایگانی واقع در یوسف آباد می‌روند و آنجا مراسم تشرف لوکا به تشیع برگزار می‌گردد.

لوکا در این سفر به همراه ادواردو به جبهه‌های جنگ سفر می‌کند. البته در آن زمان آتش بس بین ایران و عراق برقرار شده بود.

لوکا ناچار بود بین ثروت و عقیده یکی را انتخاب کند و او نیز مثل ادواردو عقیده را برگزیده بود. زندگی ساده و شغل فیلمبرداری را بر تولید مشروب و فعالیت در امور مستهجن را ترجیح داده بود و به خاطر عقایدش توسط خانواده منزوی و ترد شده بود.

برنامه خبر ظهر کانال یک تلویزیون ایتالیا در روز 13 فروردین 3 آوریل 2007 خبر پیدا شدن جسد کنت (لقب اشرافی) لوکا گائتانی لاواتلی 52 ساله را می‌دهد.

ادواردو به شهادت رسید و جسد او را در زیر پلی قرار داده و خودکشی وانمود کردند، و همین طریق را برای قتل لوکا به کار گرفته شده است.در حالی که پلکان مسیر رفتن به زیر پل به خون لوکا آغشته بوده جسد او در زیر پل پیدا شده و علی رغم برداشت‌های اولیه در مورد قتل او دستهایی تلاش می‌کنند آن را خودکشی جلوه دهند.

شباهت قتل هر دو نفر (ادواردو و لوکا) نشان می‌دهد که قتل توسط یک گروه انجام شده است با این تفاوت که لوکا از نظر جسمانی قوی تر از ادواردو بوده و مقاومت هایی از خود نشان داده است و زخم هایی بر بدن او مشاهده گردیده است که پلیس در صدد نسبت دادن آن به زخم‌های هنگام پرت شدن از پل است حال آنکه اگر او خود را از پل پرت کرده بود نباید مسیر راه پله به خون او آغشته باشد. بنابر نوشته روزنامه ایل جورناله می‌نویسد که لوکا که به شغل فیلمبرداری سینما را برای خود برگزیده بود، ساعت 2 نیمه شب 13 فروردین دوم آوریل 2007 از منزل خارج شده و سپس جسدش در زیر پل گاریبالدی در حاشیه رودخانه تراستوره در رم یافت می‌شود.

برخی منابع سعی می‌کنند با گمانه پردازی قتل او را به معتادینی که ممکن است در محل تردد وی حضور داشته اند نسبت دهند و یا او را نیز به اعتیاد مواد مخدر متهم نمایند!

اینک نباید اجازه داد که قتل او را به عنوان خودکشی جلوه دهند و باید بررسی‌های لازم در این ارتباط به عمل آید .

یکی از تاکتیک‌های صهیونیستها برای به دست آوردن ثروت ، ازدواج با افراد بسیار ثروتمند است تا از این طریق ثروت به فرزندان یهودی زاده برسد. اما توطئه در اینجا ختم نمی‌شود. بلکه مرگ و میر در خانواده‌ای که یکی از آنها با زنی یهودی ازدواج کرده است شروع می‌شود به نحوی که سهم ارث وارثین یهودی افزایش یابد.

بلایی که بر سر خانواده ادواردو نازل شد و ظاهراً خانواده گائتانی نیز احتمالاً دچار آن شده است.

لازم به ذکر است که دکتر قدیری ابیانه در سی دی ای تحت عوان " ادواردو و موضوع زن و حجاب در اسلام و غرب" شرح مسلمان شده لوکا را بدون ذکر نام او تشریح کرده است. دکتر قدیری در سی دی مذکور توضیح داده است که با صحبت با او به این نتیجه رسید که او در کلیات اسلام مشکلی ندارد اما عاملی باعث می‌شود که از پذیرش اسلام امتناع کند. قدیری ابیانه با شناختی که از تبلیغاتی ایتالیا در مورد اسلام و حجاب و وضعیت زن د ر اسلام داشت حدس می‌زند که مشکل او همین مسئله باشد لذا در این مورد با او صحبت کرده و فلسفه حجاب در اسلام و قوانین در مورد زن را تشریح می‌کند. این مسئله برای لوکا که از خانوادهای بود که از طریق و مشروبات الکلی به ثروت افسانه‌ای دست یافته بود بسیار جذاب می افتد و بلافاصله مسلمان و شیعه می‌شود.

آثار زیادی پیرامون مهدی آنیلی تهیه شده‌است. از آن جمله فیلم ادواردو است. کتاب‌های زیادی نیز راجع به شخصیت و زندگی او نوشته شده‌است که از آنها می‌توان به کتاب هدیه مسیح (سیری در زندگی ادواردو آنیلی) از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی اشاره کرد .

1.6 نگاه شهید ادواردو آنیلی به ثروت و روز جزا

سایت شیعیان ایتالیا (انجمن اسلامی المهدی) در مطلبی قسمتی از نوشته ادواردو آنیلی را به زبان ایتالیایی درج کرده است. ادواردو در این نوشته خود نگاه خویش به ثروت و پاسخگویی در روز جزا ذکر می کند.توجه شما را به این نوشته جلب می نمایم: همه به خدا وابسته اند. بنابراین ثروتمند بودن قطعا در درجه دوم قرار دارد.، اگر قرار بر به اجرا گذاشتن ارزش های معنوی باشد، برعکس، معتقدم که شخصا روزی خود را از آن ثروتی که در اختیار من باشد رها خواهم کرد و به کشوری دور دست خواهم رفت، و بعد باز خواهم گشت (*). جدی می گویم.این موضوع می تواند شک و تردیدهای بیشتری برای پدرم ایجاد کند، ولی باید صبر کرد. آنچه امروز با آن مخالفت می ورزم به خاطر میل به قدرت نیست. البته قدرت زیبا جلوه می کند ولی خطراتی است که در دستان اشتباهی قرار گیرد. امور خانواده من وارد منطق منحرفانه خواهد شد. این همان دیگاه نخواهد بود. من با این جریان مبارزه خواهم کرد. نه به خاطر قدرت شخصی، بلکه برای منافع کلی تر. اگر قدرت خانواده ما در دستان اشتباه (**) بیافتد، یک امر بسیار خطرناک برای کشور است.

... پدر من مسئولیت عظیمی در مقابل وجدان خود بر دوش دارد و به خوبی به آن آگاه است. و من فکر می کنم تا امروز به خوبی رفتار کرده است. ولی اگر در مورد جانشینی خود به درستی عمل نکند، او هم باید پاسخگوی مسئولت های خویش باشد و توضیحات خود را در مقابل خدا بیان کند. این را باید در مغز خود فرو کند.

پاورقی از قدیری ابیانه:

*  ادواردو تصمیم داشت به ایران سفر کند و در حوزه علمیه قم تحصیل کرده و سپس برای گسترش اسلام به ایتالیا باز گردد.

**  قدرت در دستان خواهر زاده یهودی وی افتاد. خواهر زاده ادواردو را در حالی با لباس زنانه و بیهوش به بیمارستان بردند که شب را با چند مرد زن نما طی کرده و بر اثر مصرف قرص های روان گردان و مصرف مشروبات الکلی آسیب مغزی جدی دیده بود. امروزه کنترل کلیه ثروت آنیلی به دست صهیونیستها افتاده است. خواهر ادورادو نیز از دست مادر یهودی خویش به خاطر ارث پدر شکایت کرده است زیرا وی سعی کرده است که ثروت در دست یهودی زاده ها از شوهر اول او بیافتد.
طبقه بندی: مردان اسلام، 
نگارش در تاریخ جمعه 16 اردیبهشت 1390 توسط soroosh gholami | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
لوگوی دوستان

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :قالب وبلاگ
لوگوی سه گوش